28.11.2018 - Kandidovala jsem za Českou pirátskou stranu s podporou Liberálně ekologické strany a Zelených v Praze 12 do Senátu.

Kandidovala jsem za Českou pirátskou stranu s podporou Liberálně ekologické strany a Zelených v Praze 12 do Senátu 2018

V Senátním obvodu č. 17 – Praha 12, Libuš a Písnice, Radotín, Zbraslav, Kunratice, Petrovice, Slivenec, Lipence, Lochkov, Újezd, Šeberov a
Hrnčíře, Velká a Malá Chuchle, Lahovice, Lahovičky.

Více než 12 let působím v Praze 12 jako zastupitelka. Chodíte za mnou s podněty, se kterými Vám již nemohu pomoci, protože vyžadují změnu zákona. Proto se dovoluji ucházet o Vaši podporu v kandidatuře do Senátu, kde chci iniciovat změnu těchto zákonů. V Senátu bych chtěla změnit stavební zákon tak, aby byl „pro lidi a ne pro developery“.  Příkladem je nedostatečná  obrana proti megalomanské výstavbě, která nám na Praze 12, ale i na Libuši, Písnici, Radotíně a dalších místech znehodnocuje životní prostředí i majetek. Dále nás stresuje, hluk z dopravy. Stát namísto toho, aby protihluková opatření realizoval, limity hluku změkčil. Za potřebné považuji posílit legislativu životního prostředí pro boj proti suchu, horku a povodním.“

Zkušenosti s činností Senátu jsem získala jako náměstkyně ministra životního prostředí nebo ředitelka České inspekce životního prostředí.

V současnosti vedu klub Piráti, Zelení a LES na Praze 12, kde pomáhám občanům v obraně proti nim. Iniciovala jsme petici za záchranu louky Na Hupech v přírodním parku Modřanská rokle.


Více o mých postojích a plánech najdete v Senátních listech
Praktiky developerů a politiků, kteří „jim jdou na ruku“ kritizuji na svém blogu